اتو مو و ویژگی های آن

 

یکی از ارکان زیبایی به‌ویژه در خانم‌ها داشتن مویی زیبا و خوش حالت است. خرید ابزار‌های صاف کننده و حالت دهنده مو، می‌تواند به داشتن مویی زیبا و خوش حالت کمک شایانی کند. یکی از این ابزار‌ها، اتومو است. خرید اتو موی مناسب برای انواع مختلف مو، نیازمند داشتن اطلاعاتی از جمله مدل‌های مختلف اتو مو ، انواع اتومو و کاربرد‌های آن می‌باشد.

انواع اتو مو

اتو مو‌ها انواع مختلفی دارند. این اختلاف مدل‌ها، در جنس صفحه، عرض و شکل صفحه، روکش صفحه، میزان حرارت تولیدی، نحوه تنظیم حرارت و نحوه نمایش حرارت می‌باشد. یکی از انواع اتوها، اتوموهای سرامیکی می‌باشند. از این دستگاه برقی علاوه بر صاف کردن مو، جهت حالت دادن انتهای مو نیز می‌توان استفاده کرد.

انواع اتو مو بر اساس کفی های مختلف

 1. اتو با کفی معمولی

جنس این نوع کفی‌ها از فلز بوده و غالبا امکان تنظیم درجه حرارت را ندارند. بیشترین قابلیت تنظیم درجه حرارت این دستگاه، کم، زیاد و متوسط می‌باشد. این نوع اتو برای افرادی مناسب است که دفعات کمی برای صاف کردن حجم اندکی از مو از آن استفاده می‌کنند.

 1. اتومو با کفی سرامیکی

این مدل اتوها قابلیت‌های متفاوتی دارند. یکی از این قابلیت‌ها توانایی تنظیم درجه حرارت است. کیفیت سرامیک استفاده شده در این مدل اتو، مختلف است. این نوع از اتوها، گرما راه به خوبی در تمامی سطوح خود پخش کرده و انتقال می‌دهند.این انتقال به صورت یکنواخت در تمامی نقاط صفحه سرامیکی پخش شده و موجب می‌شود تا از آسیب جدی به مو جلوگیری شود. این امر سبب شده است که اتوهای سرامیکی طرفدار بیشتری نسبت به انواع دیگر اتو مو پیدا کنند.

 1. اتومو با کفی تورمالین

تورمالین یکی از موادی است که در طبیعت و صنعت آرایشی پرکاربرد و پرطرفدار است. تورمالین آرام آرام گرم شده و حرارت را در خود نگه می‌دارد. این امر سبب می‌شود که اتو، مو را درخشان، براق و خوش حالت کند.

 1. اتومو با کفی آیونیک

قیمت این نوع اتو نسبت به مدل‌های دیگر گران‌تر هستند. این مدل اتو برای مو‌ها کاربرد‌های متفاوتی دارند. اتو مو با کفی آیونیک در ضمن نگهداری رطوبت مو، آن را صاف می‌کند. اگر جنس موهای شما خشک است، این نوع اتو مو به شما پیشنهاد می‌شود.

 1. اتومو با کفی تیتانیومی

اتوموهای تیتانیومی حرارت را بسیار سریع‌تر از اتوهای سرامیکی منتقل می‌کنند. اگر این اتو به درستی استفاده نشود و زمان زیادی روی مو قرار بگیرد، ممکن است موجب آسیب رسیدن به مو و در اصطلاح سوختن آن شود.

 1. اتومو با کفی کراتین

کراتین یکی از اجزای تشکیل دهنده مو می‌باشد. مهم‌ترین ویژگی کراتین، نرم کنندگی قوی مو و تولید یون زیاد است. این نوع از اتو در نوع خود بسیار مناسب و کاربردی است.

در آخر باید به این نکته توجه داشت که هرچه موهای شما حجیم وضخیم تر باشد نیاز به حرارت بیشتری برای صاف شدن دارد. یعنی هرچه مو حجیم تر و ضخیم تر باشد، باید از اتو موی پیشرفته تری استفاده شود.

انواع اتو مو بر اساس عرض آن‌ها

یکی از موارد قابل ذکر در شناخت اتو موها، توجه به عرض آن‌هاست. در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم:

 • اتوهای بلند و باریک

این مدل اتوهم جهت صاف کردن و هم جهت حالت دادن مو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • اتوهای بلند و پهن

این اتو برای صاف کردن موهای بسیار بلند مناسب هستند. در واقع کفی پهن این اتوها امکان صاف کردن حجم بیشتری از مو را فراهم می­کنند.

انتخاب اتو مو با توجه به جنس مو

انواع مو

به طور کلی، جنس مو به ۴ دسته تقسیم می‌شود که توجه به ویژگی این ۴ دسته کمک زیادی جهت خرید بهتر اتو به شما می‌کند.

موهای نازک و صاف

اگر موهای لختی دارید، نیازمند اتو با حرارت بالا هستید. اتوموهای سرامیکی در این صورت برای شما مناسب خواهد بود.

موهای نازک و فر

برای این مدل مو اتویی مناسب است که قابلیت تنظیم درجه حرارت را داشته باشد. به‌طوری که بتوانید با توجه به حجم و ضخامت مو، درجه حرارت اتو را تنظیم کنید. برای موهای فر، اتوهایی که دارای کفی تورمالین هستند مناسب است.

موهای ضخیم و صاف

برای این مو بهتر است از اتویی استفاده کنید که کفی پهن و قابلیت تنظیم درجه حرارت داشته باشند. علت آن هم این است که برای لخت شدن نیازمند گرمای بیشتری هستند. از طرفی هم چون حجم مو متفاوت است، می‌توان درجه حرارت را به صورت متناسب تنظیم کرد.

موهای ضخیم و فر

اگر موی شما جزو این دسته قرار می‌گیرد، بهتر است از اتویی استفاده کنید که هم کفی پهن داشته و هم حرارت بالا. اتوهایی که قابلیت یونیزاسیون دارند برای افراد با این مدل مو مناسب هستند.

ویژگی کلی درمورد اتوها

 • داشتن پیچ یا دکمه تنظیم
 • اندازه اتو و پهنای صفحه آن
 • طول سیم اتو
 • محل اتصال سیم به دستگاه
 • گارانتی و ضمانتنامه معتبر

نحوه استفاده از اتو

یک دسته مو بردارید و بین دو صفحه صاف قرار دهید.  دو صفحه را محکم نزدیک همدیگر نگه داشته و برای صاف کردن هر بخش ۵ الی ۱۰ ثانیه زمان نیاز است. لازم به ذکر است که این مدت زمان اصولا بستگی به جنس مو دارد و برای موهای ضخیم‌تر مدت زمان بیشتری لازم است.

سپس دستگاه را به آرامی به سمت بیرون حرکت دهید. برای فر کردن قسمت های انتهائی مو از اتو موهایی استفاده کنید که دمای صفحه سرامیکی آن ۲۰۰ درجه و دمای منتقل شده به بدنه ۹۰ درجه باشد.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.

*

code