طریقه استفاده از مایکروویو

یکی از وسایل برقی که کمک بسیاری در پخت سریع غذا می‌کند و در دسته لوازم برقی ایمن قرار دارد، مایکروویو می‌باشد. این محصول دارای نکاتی برای استفاده صحیح می‌باشد که در صورت رعایت کردن آن، به راحتی می‌توانید غذا را آماده کنید. در صورتی که از این محصول به درستی استفاده نشود، ممکن است خطرات جدی را به دنبال داشته باشد. در این مقاله به بررسی نحوه استفاده از مایکروویو می پردازیم.

معرفی مایکروویو

این محصول با تابشی مشابه نور خورشید باعث گرم شدن غذا می‌شود. استفاده از این روش بسیار سریع‌تر از استفاده از گاز یا توستر برقی می‌باشد. از این وسیله برای پختن غذا، گرم کردن غذا‌ها و خوراکی‌های منجمد در زمان کوتاه و درست کردن پاپ کرن استفاده می‌شود. این محصول دارای ابعاد کوچک‌تری نسبت به گاز‌های سنتی است و می‌توان آن را به راحتی بر روی میز یا کابینت قرار داد. لازم به ذکر است که اگر در هنگام درست کردن یا گرم کردن غذا، مقداری از آن داخل مایکروویو ریخته شد، آن را بلافاصله تمیز کنید؛ زیرا در صورت ماندن این باقی مانده در این وسیله برقی و پختن مجدد آن‌ها در مایکروویو، داخل این وسیله برقی می‌پوسد و بوی بدی را ایجاد می‌کند. نحوه صحیح استفاده از ماکروویو بسار مهم است.

نحوه استفاده از مایکروویو

شما برای کار کردن با ماکروویو باید با نحوه استفاده از دکمه‌ها و تنظیمات روی آن آشنایی داشته باشید. در ادامه مطلب برای بررسی این دکمه‌ها همراه باشید.

کلید ماکروویو و نحوه استفاده از آن

این محصول دارای دکمه‌ای است که ۵ سیستم دارد.

  • ۹۰ وات: نرم کردن بستنی
  • ۱۸۰ وات: دم کردن زعفران
  • ۳۶۰ وات: شعله کم
  • ۶۰۰ وات: شعله متوسط
  • ۹۰۰ وات: شعله زیاد

در ابتدا یک بار کلید micro را فشار داده و منتظر ظاهر شدن ۹۰۰w روی نمایشگر شوید. با استفاده از کلید چرخان قدرت دستگاه را تعیین کنید. کلید enter را فشار دهید. سپس زمان را مشخص کنید. در نهایت start را بزنید.

بیشتر بدانید: خرید مایکروویو پارس خزر با قیمت مناسب

روش گریل در مایکروویو

در ابتدا دکمه گریل را بزنید. با کلید چرخان نوع گریل را مشخص کنید( gr-3 و gr-2 و gr-1). این نوع گریل برای دستگاه سولار می‌باشد و در صورتی که از دستگاه غیر سولار استفاده می‌کنید، تنها کلید استارت را بزنید.

کانوکشن و استفاده از آن در مایکروویو

برای درست کردن کیک و شیرینی از کانوکشن استفاده می‌شود که لازم است فر را از قبل گرم کنید.

  • باید برای این کار، دستگاه خالی باشد.
  • پس از زدن کلید کانوکشن، منظر دیدن ۲۰۰ درجه سانتی گراد بر روی دستگاه باشید.
  • دما را بین ۴۰ تا ۲۵۰ درجه سانتی گراد به وسیله کلید چرخان، مشخص کنید.
  • کلید استارت را بزنید.

نحوه استفاده از combi

از این کلید برای برشته کردن غذا و پختن آن با هم استفاده می‌شود. این کلید دارای ۵ حالت ترکیبی است. لازم به ذکر است که قدرت در این سیستم به حجم غذا بستگی دارد و در حجم‌های زیاد، این قدرت بیشتر می‌شود.

سخن پایانی

این وسیله به عنوان یکی از محصولات برقی دارای مزایا و معایب خاص خود می‌باشد که در این مقاله شما با نحوه استفاده از مایکروویو آشنا شدید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای الزامی میبایست تکمیل شوند.

*

code